Blog

League of Legends sezon 7 rakan kabiliyet dizilimi ( YENİ ŞAMPİYON )

League of Legends’in support olarak tanıttığı yeni şampiyonlardan biri olan rakan epey ilgi görmeye başladı. Özellikle bot-pre olarak xayah tercih edilmekte. Bizde bu yazı içerisinde rakan kabiliyet dizilimi, rakan oynanış gibi kavramlara değineceğiz.

Rakan’ın pasifi kendisine kalkan vermektedir. Çatışma içerisinde bulunsun bulunmasın ara sıra bu kalkan özelliğini alabilmektedir. Rakip şampiyonlara hasar verdikçe pasifindeki bekleme süresi azalmaktadır. İkinci bir pasifi ise Xayah veya Rakah’dan biri kendi üssüne dönüş büyüsü kullandığı zaman, ikisi beraber dönebilmektedir. Q yeteneği ise rakibe hasar verebilen bir tüy fırlatmaktadır. Burada önemli olan ise yeteneğin ikinci özelliğidir. Bundan sonrasında rakibe Q ile yapılan yetenek sonrası kendi takım arkadaşlarınıza dokunduğunuzda takım arkadaşlarınıza can kazandırabiliyoruz. Yani burada önemli olan hem dürtüp hemde can kazandırma olanağına sahip olmasıdır. W yeteneği ise rakib şampiyonlara doğru atılıp, yaklaşık 1 saniye sonra onlara kitle kontrol hasarı verebilmesidir. Çatışma başlatabilmek için oldukça kullanışlı olan bir skill olarak görülebilir. E yeteneği ise yanına atıldığı takım arkadaşına onu hasardan koruyabilecek bir kalkan verir. Bekleme süresine girmeden bu kalkanı ikinci defa kullanabilir. Xayah ile kullanıldığında atılma mesafesi dahada artabilimektedir.  Ultisi ise ilave haraket hızı kazanır ve rakip şampiyonları ayartma özelliğine sahiptir.

Bu bilgilerden sonra isterseniz rakah şampiyonunun skillerinin nasıl kullanıldığını video eşliğinde görelim. Rakah skilleri ve maç içinde nasıl kullanılabileceği ile ilgili ipuçları aşağıda video olarak gösterilmiştir.

Xayah ve Rakan oynanış ( PENTAKILLS )

Maça girmeden önce bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim 🙂

Rakah kabiliyet dizilimi aşağıdaki gibidir.

rakah kabiliyet dizilimi

Bu yazı içerisinde rakah kabiliyet dizilimine yer verilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir