Blog

League of Legends sezon 7 vayne kabiliyet dizilimi ( YENİ )

Türkiye sunucularında ADC pozisyonları için en çok tercih edilen şampiyonlardan biridir. Bu yazımız içerisinde vayne karakterinin kabiliyet dizilimini detaylıca ele alacağız.

Vayne ilk 10 dakika içerisinde diğer ADC pozisyonundaki şampiyonlara göre daha pasif durumda kalabiliyor. Bu yüzden bir amk yada statik hançerin bir itemini bitirmedin agrasif oynamamalısınız. Vayne ile en uyumlu supportlar bence Thresh ve Leona. İkisi ile iyi combolama mekanizması olabiliyor. Özellikle mahvolmuş eşyası ile çok güçlü bir duruma gelebiliyor. Kasıldığında bir çok ADC şampiyonuna göre de bir çok avantajı var. Örneğin; Ultisi ile bir çok stun mekanizmasını yada kendisini kovalayan rakipleri tuzağa düşürüp zorlu durumlar yaşatabiliyor. Zaten vayne dediğimizde akla gelen oyuncu ismi GOSU’dur. Vayne ile kendini geliştirmek isteyen oyuncular mutlaka bu oyuncuyu izlemelidir.

Yukarıdaki kısa özetimizden sonra dilerseniz Vayne karakterini en iyi oynayan oyunculardan biri olan Gosu’nun bir videosuna göz atalım. Aşağıdaki video içerisinde vayne karakterine ait maç içerisinden görüntüler bulunmaktadır.

Bu bilgilerden sonra vayne kabiliyet dizilimine geçebiliriz. Sezon 7 vayne kabiliyet dizilimi aşağıdaki gibidir.

vayne kabiliyet dizilimi

Bu yazımız içerisinde vayne kabiliyet dizilimini ele aldık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir