Blog

League of Legends xayah kabiliyet dizilimi ( YENİ ŞAMPİYON )

League of Legends geçtiğimiz günlerde bot pre yapılabilecek 2 tane yeni şampiyonunu tanıttı. Biz bu yazımızda ADC pozisyonunda oynanacak olan yeni şampiyon xayah şampiyonunu inceleyeceğiz. Gerçekte çok güçlü olan bir şampiyon. Aşağıdaki yazı içerisinde xayah kabiliyet dizilimi ve xayah oynanış gibi bir sürü bilgi bulunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi inanılmaz bir potansiyeli sahip. Yakın zamanda nerf yemesi hiç anormal bir durum gibi durmuyor. Ama oynaması da gerçekten bir o kadar zevkli bir şampiyon. Özellikle takım savaşlarında kullanacağı Q özelliği bir hayli mükemmel. Q özelliği ile hedeflenen konumlara tüyler bırakıyor. Tabi bırakırken bıraktığı hedefteki oyuncaları hasarlar verebiliyor. Daha sonra E yeteneği ile bu tüyleri bulunduğu konuma geri çekebiliyor. Geri çekerken takibe ekstra bir hasar veriyor. Sonuç olarak bir Q ve E combosuna sahip. W yeteneği ile saldırı hızı kazanmakta. R yeteneği ile bir karşı tarafın yeteneklerini engelleme mekanizmasına sahip olabiliyor. Aynı zamanda kullanıldığı bölüme ekstrada tüyler bırakıyor.

Bu kısa özetlerden sonra dilerseniz xayah şampiyonunun yeteneklerinin nasıl kullanıldığını daha iyi kavrayabilmek için aşağıdaki videoya göz atalım.

Aynı zamanda maç içinde nasıl kullanabileceğiniz hakkında fikir sahip olmak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Xayah ile maç içerisinde atılmış 5’te 5’ler ( PENTAKILLS )

Bu gerekli açıklamalardan sonra dilerseniz xayah kabiliyet diziliminin nasıl olacağına göz atalım. Xayah kabiliyet dizilimi aşağıdaki gibidir.

xayah kabiliyet dizilimi

Bu yazı içerisinde xayah kabiliyet dizilimine yer verdik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir