Blog

League of Legends’te ping nasıl düşürülür? Ping neden olur?

Bu yazımızda league of legends ping sorununu ele alacağız. Ping neden oluşur? Pingin oluşmamasını sağlamak için neler yapmalıyız? gibi soruların cevaplarını yanıtlamaya çalışacağız.

Öncelikler leauge of legends’te pinge sebep olabilecek durumları aşağıda liste olarak belirtelim.

1 – Kablosuz ağ kullanıyorsanız.

Kablosuz ağ kullanımı ile kablolu ağ kullanımı arasında farklar oluşmaktadır. Oyunu oynarken kablolu ağ ile oynamaya dikkat etmek gerekir. Kablosuz ağ ile bize ulaşan bağlantı bize ulaşana kadar bir sürü engelden geçer. Bu yüzden gelen ağın kalitesi gücü azalır.

2 – Arka planda çalışan uygulamalar.

Arka planda çalışan uygulamalar internet kullanımını arttıracağından dolayı oyunda lag olma olasılığı yüksektir. Oyuna girmeden önce arka planda çalışan uygulamaları kapatmamız gerekmektedir. Bu tür uygulamalara örnek vericek olursak;

  • Torrent
  • Azure
  • Skype
  • YouTube
  • Messenger

3 – Dağıtıcı (Router) veya Çoklayıcı (HUB) kullanıyorsan.

Bu tür kullanımlar ile ağın size ulaşmasını sağlamak bağlantı gücünün azalmasına sebep olacaktır. Bağlantıyı direkt olarak modemden almamız gerekmektedir.

4 – Güvenlik Duvarı problemleri.

Güvenlik duvarları ağın bize ulaşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Tüm ağın kontrolünü sağlar. Yapmış olduğunuz bir ayar yüzünden size gelen bağlantının kalitesi düşmüş olabilir. Sistemde çok sayıda güvenlik duvarının aktif olma ihtimali bulunmaktadır. Bu tür durumlarda sorunu halledebilmek için buraya tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir